הופעות

הופעות

הופעות הן שם כללי לסוגים שונים של מופעים והצגות, מהם הנערכים בפארקים ובאמפיתיאטרונים ומהם הנערכים במועדונים קטנים. עם ההופעות ההמוניות ניתן למנות את הופעותיהם של זמרים ידועי שם, אמנים בינלאומיים, אשר המוני מעריציהם מוכנים לשלם מאות שקלים עבור כרטיס כניסה למופע שלהם.

מידע על ההופעות השונות ניתן למצוא באתרי אינטרנט, במודעות חוצות, בשבועוני הבידור בסוף שבוע ועוד. בימי שגרה ניתן לבחור מופעים מכל הסוגים אבל גם בימי מלחמה, לא עלינו, כאשר מופעים רבים מתבטלים מטעמים ידועים, יש אמנים המקיימים הופעות לחיילים בחזית או בשטחי הכינוס וההתארגנות ולפצועים –  בבתי החולים. הם עושים זאת בהתנדבות מלאה.

זה מכבר, במבצע 'צוק איתן' (קיץ 2014 ) הופיעו אמנים שונים כגון הזמרים שלמה ארצי, מוקי, איל גולן, שרית חדד ואחרים, אשר באו אל מיטת מי מהפצועים שיותר מכל רצה לשמוע את הזמר הנערץ אליו שר בשבילו שיר שהוא אוהב.

הופעות מרוממות רוח

לא אחת מיקום ההופעה ומספר הצופים בה הוא אות וסימן לפופולאריות של האמן המופיע. יש אמנים רבים המבינים את השפעתה העצומה של הטלוויזיה ולא אחת מתייצבים בתכניות שונות רק כדי להופיע עם שיר אחד קצר. הופעת הזמר מרוממת רוח ומהווה חלק חשוב בתהליך ההחלמה.

כאשר מדברים על הופעות מדברים, הלכה למעשה, על סוגים שונים ובעיקר על הופעותיהם של זמרים וזמרות עם להקותיהם או אמני סטנדאפ. בעוד יש מקומות הידועים כ"מעוזים" ידועים שבהם מתקיימים ההופעות, כגון מועדוני זאפה בתל אביב ובהרצליה, שוני, קיסריה ועוד- חלק ניכר מההופעות מתקיימים באולמות גדולים אבל פחות ידועים, בקיבוצים, במחנות צבא ועוד.

הופעות מכורות מראש

עדות מוחשית מובהקת למידת הפופולאריות של אמנים המקיימים הופעות שונות היא הכיתוב "כל הכרטיסים נמכרו" על הופעת אמן מסוים בתאריך מסוים, במודעה שבה מתפרסמים מקומות ההופעות ומועדיהן. יש אמנים שפעמים רבות בשל הביקוש הער לכרטיסים להופעה שלהם כלל לא פותחים קופות, מאחר שאין עוד כרטיסים למכירה…

ההופעות השונות והמגוונות הן חלק ממרקם תרבותי עשיר, שבו באים לידי ביטוי מגוון הטעמים וההעדפות של הציבור.

 

About kala

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>