מהי קיימות

קיימות

קיימות הינה מושג חד שיחסית שניכנס לשימוש נירחב משנה לשנה הודות לחשיבות הגוברת שלו.

מה המשמעות של המושג "קיימות"?

אם כן, קיימות הינה ביצוע פעולות נכונות בהווה במחשבה על הדורות הבאים למען עתיד טוב יותר עבורם. הדבר מתבטא ברמה האישית אך בעיקר מדובר ברמה הגלובאלית והעיסקית בעיקר.

קיימות ברמה עיסקית היא שכל עסק יבצע פעולות שאינן מזיקות לתושבים בסביבתו, לסביבה עצמה ולמערגת האקולוגית והביולוגית של המקום לשנים העתידיות.

כיצד הדבר מתבטא?

קיימות מתבטאת לדוגמא בכך שבמסגרת פרוייקט בניה של שכונה חדשה ייעשה מקסימום שימוש בחומרים טבעיים ואקולוגיים של ניצול מקסימלי של השמש למטרות חימום או מערכות המאפשרות מיחזור יעיל של מים. כמו כן להשתמש בחומרים שנחשבים בריאים לתושבים שיגורו באזור בעתיד ופינוי כל הפסולת שנוצרת עכב הבניה כמו גם השקעה בפיתוח סביבתי של ריאות ירוקות וכדומה.

מי מטפל בכך?

ההגדרות והניהול של קיימות עדיים מעורפלות מעט ואין הגדרות ספציפיות מבחינה חוקית במיקירם רבים, אך ישנה ההבנה סביב הרעיון כי העשייה של היום צריכה לקחת בחשבון את החיים בעתיד מכל הבחינות שניתן לחשוב עליהן. אם נעשה הדבר נכון – פעילות זו תישא פרי.

 

About kala

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>