נימוסי מטבח – מטבח אנגלי

נימוסי מטבח – מטבח אנגלי

אחד מסגנונות העיצוב שאני אוהבת בעיצוב מטבחים הוא מטבח אנגלי.

הניחוח האנגלי הקלאסי הופך את המטבח אנגלי למטבח מעולם אחר. הרגשה של חו"ל ממש אצלי בבית.

 

מעבר לעיצוב הנקי והעדין של מיטבח אנגלי, הוא פרקטי ונח לשימוש ואינו מתייחס אך ורק לפן האסטטי.

כשאר חשבתי לעצב מחדש את הבית והתלבטתי באיזה סגנון מטבח לבחור, ראיתי המון מטבחים וסגנונות עיצוביים שונים.

 

הקו שהנחה אותי היה פרקטיות ומראה אחר. מאוד רציתי ליצור בבית אוירה ייחודית ואחרת.

 

אמנם אנו חיים בישראל, אך עיצוב ישראלי של כאן ועכשיו פחות משך אותי, ודווקא במטבח אנגלי נהניתי לחשוב שכאשר אעמוד במטבח אנגלי הפרטי שלי ואבשל ארגיש כאילו אני ניצבת בסרט זר.

 

הניחוח הזר, האנגלי, דיבר אלי ומשך אותי ומאוד רציתי אותו בבית שלי, וכך היה.

 

לאחר שראיתי מטבחים מודרניים שאליהם לא התחברתי כיוון שאין להם היסטוריה או מיטען עבר, אין להם מסורת כמו למטבח אנגלי.

 

תמיד סיקרנה אותי המסורת, ההיסטוריה, פרשנויות אותנטיות לחפצים וחיבורים למסורות עתיקות ולתרבויות העולם. גם הניחוח האירופאי שבמטבח אנגלי משך אותי וגרם לי להרגיש נח להיות חלק ממנו.

 

וכך קרה שהזמנתי לי מטבח אנגלי חדש בדיוק לפי טעמי, בצבעים שהתאימו לשאר הבית שלי אך עם קווים קלאסים של מטבח אנגלי ממש על פי המסורת.

 

היום כשאני עומדת ומבשלת במטבח אנגלי הפרטי שלי, אני מעזה לדמיין שאני בסרט אנגלי, באחוזה האנגלית של המשפחה שלי, אני מבשלת באנגלית ונוהגת בכל נימוסי השולחן האנגלים שהצלחתי לשאוב מהקולנוע כמובן.

 

כל אחד מאתנו אוהב לעתים להיות מישהו אחר, להתחפש, לשים מסיכה ולרגע אחד להאמין שהוא חי בדמות אחרת, במקום אחר ולהפליג בדמיון. כך בדיוק אני מרגישה במטבח אנגלי הפרטי שלי.

כאילו לכמה רגעים אני בסרט זר, בת למשפחה אנגלית עתיקת יומין, רוקחת בסירים במטבח האנגלי המסורתי שלי ארוחה חגיגית או אופה עוגה לשעת התה המשפחתית.

 

כך, כשאני מפליגה בדמיון למקומות רחוקים מבלי לצאת למעשה מהמטבח שלי, אני נהנית מכל רגע ומעשירה את שגרת החיים והמשימות החוזרות על עצמן שהופכות מיוחדות כל כך.

About kala

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>