תיאטרון ירושלים

תיאטרון ירושלים

תיאטרון הינו בין ההנאות הגדולות והמשמעותיות ביותר עבור כל אדם. התיאטרון הינו בין המעצבים של התרבות מזה אלפי שנים וקובע אופנות משתנות והלכי רוח חברתיים. אין ספק כי התיאטרון יכול להיות בעל השפעה חיובית ביותר על כל חברה שהיא. תיאטרון ירושלים הינו בין התיאטראות המרשימים והמשפיעים ביותר בתחומם. התיאטרון הייחודי הינו בעל קווי אופי ופעילות שלא ניתן למצוא באף אחד מהתיאטראות הישראליים האחרים.

דבר ידוע הוא כי התיאטרון יכול לתרום רבות להתפתחות האנושית – הן של ילדים והן של מבוגרים. שלא כמו הקולנוע, התיאטרון אינו מנפח את המשמעות של הדברים כמו שהם אלא מעניק להם את ההשתקפות הטבעית שלהם בראי התיאטרון. כיום ניתן למצוא תיאטראות המתקיימים בכל אחת מהערים המרכזיות בישראל, כאשר השחקנים הצומחים בארץ ומתמידים למשך זמן מוצאים קריירה מהנה ומספקת לשנים ארוכות.

התיאטראות הישראליים מציגים הן מחזות מקומיים והן מחזות המגיעים מרחבי העולם כולו. שלא כמו בעבר כיום ניתן ליהנות כמעט בכל רחבי הארץ ממחוזות מרשימים הנפוצים ברחבי העולם כולו.  התיאטרון בירושלים הינו תולדה של טדי קולק ראש העיר דאז, וכן של ידידיו מיילס מ. וגיטה שרובר הנדבנים. תרומתה של משפחת שרובר היא זו אשר אפשרה את בניית התיאטרון ומאז נוצר שינוי משמעותי ומהפכני ביותר בעיר. המקום הוקם כבר בשנת 1964 וכבר מאז נחזה לו עתיד מצליח.

הבניין של התיאטרון אמנם נחנך רק ב 1971 אולם כבר אז ועוד לפני זה היה עמוס מבקרים והצליח באופן משמעותי. אגף נוסף וחדש הוסיף לתיאטרון עוד שלושה אולמות חדשים. הגדול הכיל 760 מקומות ישיבה באולם הגדול, הבינוני 450 ואילו הקטן ביותר כלל 117 מקומות ישיבה. כיום ניתן למצוא בתיאטרון בתי קפה ומסעדות המעשירות את הצופים ומאפשרת את העשרת הפן הקולינארי. המבנה של תיאטרון ירושלים הינו בין המרשימים ביותר מבחינה ארכיטקטונית וכבר מאז הקמתו נועד להיות כזה.

התיאטרון בנוי בצורה כזו שמאפשרת חוויה ייחודית רק מעצם ההליכה בתוך התיאטרון. הבניין כולל כמה אלמנטים עיקריים השולטים בו. אבן ובטון הן הגורמים העיקריים המורגשים בצפייה בתיאטרון והמבנה כולו כולל שלוש מערכות יסוד.

About kala

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>