חולצות ערב לנשים | חולצות ומכנסיים | חולצות מכופתרות – חולצות

חולצות ערב לנשים | חולצות ומכנסיים | חולצות מכופתרות – חולצות

חולצות

מה כל כך מיוחד בחולצות? הרי חולצות הן בגד בסיסי ולכל אחד יש בארון המון חולצות מסוגים שונים. כמובן שיש הבדלים בין חולצות קיץ וחולצות חורף, אך בסופו של יום חולצות הן סתם חולצות. אכן כך? אז זהו שלא ממש… חולצות היו מאז ומתמיד פריט גברי ושימשו כבגד בסיסי לגברים תחת החליפות או חולצות עבודה  למיניהן. נשים כמעט שלא לבשו חולצות, הן לבשו בעיקר שמלות או גופיות מתחת למחוכים שלהן. עם השנים והקדמה ושיחרור מעמד האשה , הגיעו החולצות גם לארון הנשים. כאשר התהליך הזה קרה בד בבד עם היכנסם של המכנסיים לגזרת הלבוש הנשית, כי אז הרי איך אפשר ללבוש מכנסיים ללא חולצה?

וכך בעקבות חדירתם של המכנסיים לארון הנשי והפיכתם מבגד של גברים לבגד בסיסי ויוניסקס לגמרי, הגיעו בעקבותם גם החולצות לאופנה הנשית. כאשר הנשים מצויידות בג'ינסים היה צורך גדול בחולצות שיתאימו למכנסיים, וכך החל הביקוש לחולצות אחרות, לא רק גבריות ולא רק מחוייטות, לא רק משובצות ומפלנל, אלא חולצות טישרט מסוגים שונים, קלילות ולא מחייבות ומאוחר יותר גם בגיזרת אופנת הנשים ולא רק הבנות המאוד צעירות, החלו לקבל החולצות פן חדש. חולצות מבדים יותר בוגרים ונעימים, חולצות סאטן, חולצות לערב, חולצות בגיזרה נשית שמבליטה את גוף האשה, חולצות עם מחשופים שונים בחזה ולא עוד חולצות שמרניות. וכך החלה אופנה שלימה של חולצות לנשים מסוגים שונים ובסגנונות רבים, חולצות בכל מיני בדים, יוקרתיים או פשוטים, כמובן שתעשיית הטישרטים החלה לפרוח ובמקביל גם חולצות גבריות או מחויטות גם לנשים כמובן שבכל מיני סגנונות לבוש ובכל מיני צבעים ושלל דוגמאות. אין ספק שהחולצות לנשים הן יחסית חדשות בעולם הביגוד הנשי והן ביססו את מעמדן במהירות רבה אצל הנשים ובעולם האופנה בכלל, לא מעט וריאציות אומנותיות מעולם האופנה נעשות מדי שנה על החולצות כשהן מוצגות במיטב תצוגות האופנה בעולם כפריט אופנה במרכז הבמה ולכל מעצבי העל יש גם מספר קולקציות שמציגות מתוכן גם חולצות מאוד ייחודיות הנמכרות בסכומים לא קטנים בארץ ובעולם.

 

About kala

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>